Długopisy

OFERTA > GADŻETY > DŁUGOPISY

Wykorzystując nadruki na długopisach sprawiamy, że klienci mają ciągle przy sobie namiary na naszą firmę.

Na długopisach możemy umieścić dowolny nadruk, np. LOGO, slogan reklamowy, dane adresowe firmy i inne. Nadruk reklamowy może być jedno-, dwu-, trzy- lub pełnokolorowy.

Metody nadruku:

Sitodruk – (S, ST)

To najpopularniejsza z metod nadruków, Daje możliwość odwzorowania kolorów Pantone lub nadruków pełnokolorowych na odzieży. Polega na bezpośrednim nakładaniu farby na produkt poprzez specjalnie wcześniej przygotowane sita, a następnie utrwalaniu termicznym nadruku. Przy tej metodzie każdy kolor nakładany jest na produkt oddzielnie i do każdego wymagane jest przygotowanie oddzielnego sita. Przygotowanie sita polega na naświetlaniu kliszy, a następnie metodą naświetlania światłoczułej emulsji, którą jest pokryta matryca sitodrukowa, przeniesienie projektu z kliszy na sito. Metoda nadruków sitodrukowych jest zazwyczaj wykorzystywana do większych nakładów ze względu na duże koszty przygotowalni do druku. Sitodruk ma zastosowanie do nadruków na tkaninach oraz tworzywach sztucznych.

Tampodruk – (N, ND)

Tampodruk polega na przykładaniu tamponu, czyli stempla do wzoru na płytce, z naniesionym tuszem. A następnie z tamponu na dany przedmiot. Stąd właśnie nazwa tampodruk. Metoda ta sprawdza się znakomicie podczas wykonywania nadruków na małych gadżetach, typu zapalniczka, brelok, długopis, kalkulator. Zapewnia wówczas dużą dokładność. Tampodruk może być używany na większości materiałów, a ponadto na każdej powierzchni. Nadruki na długopisach czy zapalniczkach, pomimo swej małej powierzchni będą widoczne, dokładne, a sama metoda jest mało kosztowna. Rozmiary druku są ograniczone wielkością przedmiotu oraz rodzajem materiału, z którego jest wykonany.

Do nadruku tą techniką potrzebne są: tamponiarka, matryca (metalowa szlifowana płytka z wyrytym lub wytrawionym wzorem), tampon i farba.

Tampodruk przebiega wg schematu:

  • Pokrycie matrycy farbą.
  • Usunięcie nadmiaru farby za pomocą rakli (metalowy lub – rzadziej – gumowy lub z tworzywa sztucznego elastyczny zgarniacz) tak, by pozostała jedynie w szczelinach wzorca.
  • Dociśnięcie tamponu do płytki wzorcowej – farba zostaje przeniesiona na tampon.
  • Dociśnięcie tamponu do zadrukowywanego przedmiotu – farba zostaje ostatecznie osadzona.

Nadruki wypalane w piecu – (W)

Technika nanoszenia wzoru odbywa się poprzez wypalanie kalki ceramicznej w piecu w temperaturze ok. 800°C, co pozwala uzyskać bardzo dużą trwałość wykonanego zdobienia. Tak naniesiony wydruk jest odporny na ścieranie, podgrzewanie w kuchenkach mikrofalowych, mycie mechaniczne i działanie chemicznych środków czyszczących.

profesjonalne strony www

Znaczenie internetu w życiu codziennym polskich konsumentów rośnie. Dobrze opracowana strona internetowa to drzwi otwarte cała dobę dla klienta. Pozwól się odnaleźć i pokaż swoją firmę od najlepszej strony...

wydrukujemy wszystko

Drukarnia cyfrowa, wydruki wielkoformatowe, laminowanie, kompleksowa, profesjonalna obsługa poligraficzna w tym foldery reklamowe, wydruki na folii samoprzylepnej, koperty, etykiety, opakowania to tylko nieliczne z naszych usług...

tworzenie wizerunku firmy

Firma wkraczająca na rynek musi wiedzieć jak dobrze dotrzeć do klienta i stworzyć wizerunek, który będzie przyciągał a nie odpychał. My wiemy jak to zrobić! Możemy pomóc Twojej firmie tworząc system identyfikacji wizualnej...

Szybki kontakt